Skupina Lucie po 20 letech zahraje s filharmonií

 

Skupina Lucie chystá na podzim 2022 pro své fanoušky velký zážitek. Po dvaceti letech naváže na projekt Lucie v opeře. Kapela vyráží v kompletní sestavě na halové turné, na němž odehraje své hity i nové písně v dosud neslyšených aranžích Českým lvem oceněného Kryštofa Marka a s doprovodem Filharmonie Hradec Králové. Podmanivé spojení zvuku rockové kapely a symfonického tělesa umocní scénografie podtržená světelnou show. Společná energie naživo zasáhne pět měst. Lucie v opeře Tour 2022 začne 28. září v Ostravě a skončí 5. listopadu v Brně. Na koncerty se může těšit i publikum v Praze, Pardubicích a také Bratislavě.

Oproti koncertu Lucie v opeře, kterým nadchla v roce 2002, přichází kapela s ještě výpravnějším projektem. Turné fanouškům slibuje téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie, jaký ještě neslyšeli. Zazní dvacet čtyři písní. Vynechat nelze už kultovní hity jako „Chci zas v tobě spát“, „Oheň“, „Medvídek“ nebo „Černí andělé“, skupina zahraje ale i nové skladby. Písničkový setlist doplní instrumentální verze písně „Lucy in the Sky With Diamonds“ od The Beatles. Dvacet dva písní zazní v novém symfonickém aranžmá dirigenta Kryštofa Marka, držitele ceny Český lev za hudbu k filmu „Masaryk“.

„Jeho aranžmá posunulo Lucii v opeře o úroveň výš,“ upozorňují členové kapely a dodávají, že ke dvěma písním dělal aranžmá také skladatel Michal Nejtek. Velkým symfonickým zvukem písně rozezní Filharmonie Hradec Králové. Téměř padesátičlenný orchestr a pěvecký sbor budou kapele na pódiu rovnocenným partnerem. Díky této mozaice vznikne jedinečný zážitek, který ještě znásobí scénografie. Příprava organicky efektní dynamické scény zabrala téměř rok. Využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy. „Unikátní scénografie, usazení orchestru, projekce. Světelný design od Lukáše Patzenhauera. Prostě, aby to byla show, na kterou lidé nezapomenou,“ vysvětlují hudebníci.

Lucie v opeře tour vypukne 28. září v Ostravar aréně v Ostravě. 12. října kapela rozburácí pražskou O2 arenu a 20. října potěší slovenské fanoušky na zimním stadionu Ondřeje Nepely v Bratislavě. Čtvrtá koncertní zastávka je plánována na 26. října v pardubické Enteria Areně. Výjimečné turné vyvrcholí 5. listopadu v Brně ve Winning Group areně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *