Science Killer vydávají nové studiové album Blackbirds

 

Muzika, která nakopne prázdniny správným směrem! Česko-slovenská psychedelická kytarová kapela Science Killer usazená v Brně vypustila už druhý singl „Blackbirds“, a předznamenává tak stejnojmenné album, které vychází 1. července u Kabinet Records. Nahrávka bude ve stejný den k dispozici také na streamovacích platformách Spotify a Bandcamp. Křest je plánovaný na podzim v Kabinetu MÚZ (termín se bude upřesňovat).

Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara. Kapela Science Killer je brněnská kytarovka, jejímž přirozeným prostředím je psychedelie, shoegaze, noise, rock a blues. Na koncertech bývají cítit vlivy garáže a hypnotických repetic, kterými následují původní tradici blues. Nové album „Blackbirds“ nahrála kapela ve třech, tedy Martin Beláň (kytara, synth, zpěv), Marek Hampl (bicí, zpěv) a Ivo Lorenc (baskytara, kytara), ale kompozice skladeb vedla k doplnění sestavy o čtvrtého člena. Tím se pro nadcházející koncerty stal Šimon Podrazil s kytarou.

První dvě alba Science Killer, tedy „Lo-Fi Lone Wolf“ a „Trip To the Moon and Back“, vyšla pouze na MC. První vinyl s názvem „Songs About Love and Other Strange Feelings“ byl vydán ve spolupráci s Kabinet Records v roce 2020. Album „Blackbirds“ vyjde 1. července u stejného labelu a bude čtvrtým počinem kapely. Nahrávalo se v prosinci 2021 v Golden Hive Studios – Praha pod dohledem velezkušeného Amáka.

Prvním singlem se stala skladba „Blue“ s animovaným videoklipem. Cover art má na svědomí Julie Marie Valentová, což je mladší sestra baskytaristy Iva Lorence. Kresba byla následně převedena do digitální podoby a kompletního vizuálu samotným Ivem Lorencem. Ve druhém singlu „Blackbirds“ je slyšet pro kapelu trochu neobvyklý, ale o to výraznější soulový zpěv Marie Klemensové, která v písni hostuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *