Kapela PONK představuje staronový videoklip

 

Brněnské postfolklorní trio Ponk představuje nový videoklip z alba Diedina. Album vyšlo v závěru předloňského roku a v nedávné době vyšlo ve formě LP. Grafického zpracování vinylu alba Diedina si všimli i odborníci a získalo cenu Grafici grafikům na Megaton Fashion Show 2019.

Videoklipem se nyní může pochlubit skladba „Děvčica z dědiny“. A videoklip to není ledajaký. Jde o autentické svatební video přátel kapely Ponk. Videoklip vznikl na „dědině“ jménem Zastávka u Brna na svatbě sólového jachtaře Milana Koláčka, prvního Čecha, který se zúčastnil slavného závodu La Solitaire URGO Le Figaro.

„S Milanem jsme se poznali náhodou, když dělal v Praze prezentaci pro sponzory. Sháněli pro ni hudbu a někdo z jeho týmu si tehdy vzpomněl, že nás viděl hrát na nějakém plese a že to bylo super. Z televize jsme znali jeho story, a navíc byla na programu ochutnávka koňaků, tak jsme nabídku přijali. Od té doby se s Milanem dost kamarádíme a díky této akci jsme se navíc seznámili s Danem Šumberou, který nám pak natočil dokument o cestě na Womex a točil i toto video,“ popisuje seznámení s jachtařem zpěvák Michal Krystýnek.

Videoklip zachycuje kapelu Ponk ještě v původní sestavě, tedy s basistou Jakubem Nožičkou. Záznam vnikl totiž již v roce 2016. Tvůrce videa Dan Šumbera do sestřihu dlouho hledal vhodnou hudbu, až loni na podzim kapela vydala skladbu „Děvčica z dědiny“, která se přesně hodila do jeho záměru. A tak kapela Ponk může všem zprostředkovat autentickou atmosféru tradiční venkovské svatební veselice ve velkém stylu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *