Kapela Mirai vydává videoklip

 

Skupina Mirai je aktuálně nejstreamovanější českou kapelou v zemi. Jejich poslední singl Vedle tebe usínám minulý týden obsadil první příčku v českém radiovém žebříčku, a je tak nejhranější písní v rádiích. Dnes si kapela, která má na kontě mimo jiné i letošní Cenu Anděl nebo loňského Zlatého Slavíka, připravila pro své fanoušky videoklip k písni Básně. „Je mi to líto“ tak znělo celý natáčecí den vilou Tugendhat, která klipu propůjčila své nezaměnitelné prostory.

Výjimečné lokace videoklipů jsou pro kapelu Mirai již příznačné. „Většinou natáčíme na neobyčejných místech a často se vydáváme do zahraničí, přitom tady u nás máme takový poklady,“ komentuje výběr brněnského funkcionalistického pokladu Mirai Navrátil. „Ten prostor je výjimečný a prý kamerou téměř nezachytitelný. Myslím ale, že se Ondrovi Kudynovi ten vibe do videa podařilo dostat,“ pochvaluje si Mirai dvorního režiséra a kameramana.

Minimalismus, nezaměnitelná architektura a atmosféra vily Tugendhat perfektně podtrhla hloubku písně Básně, k níž má Mirai jakožto autor silnou citovou vazbu. „Je to totiž píseň, se kterou mi ještě stihl pomoct David Stypka. Měl jsem to napsaný, ale nebyl jsem úplně spokojený s textem, tak jsme ho doladili s Davidem na chatě na Ostravici,“ vzpomíná Mirai Navrátil na tvorbu první písně alba Maneki Neko.

Prosklené prostory vily si spolu s frontmanem užily především slečny z řad modelek, které vizuálu dodaly ženský element, charisma a atmosféru focení pro módní časopis. O styling se postaral opět Ondřej Kudyn, který do Miraiova outfitu zařadil i prémiový kousek od návrháře Jana Černého.

Scéna s kapelou se natáčela mimo vilu. „Část, kde hraje celý band jsme natočili v Českém Těšíně ve skladu, kde jsme měli i soustředění s kapelou. Tam to zase bylo o hře se světly. Tam bych se úplně ubytovat jako v Tugendhatu nechtěl,“ dodává s úsměvem frontman.

Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Michal Stulík a Tomáš Javůrek novým videoklipem zvou fanoušky na festivalovou sezónu. Se známými hity i novými písněmi z alba Maneki Neko se Mirai během léta představí napříč Českou republikou a na 15. září a 13. října pro fanoušky připravují velkolepou​show v pražské O2 areně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *