Animovaný klip Papoušek z dílny Wohnout

 

Loni v létě Wohnouti vydali studiové album HUH!. Bohužel v době pandemie nebylo možné točit videoklipy s živými herci, a proto se kytarista a zpěvák Honza Homola vrhnul do světa animací, ze kterého ještě nevystoupil.

„Písnička papoušek vznikla tady u mého jídelního stolu, když jsem seřizoval starou kytaru. Byla i s textem hotová asi tak za půl hodiny. Ovšem u stejného stolu jsem nad jejím klipem proseděl o mnoho více času..,“ uvádí Homola.

Pro Honzu je to třetí videoklip, který k poslednímu albu vytvořil. Homola se ve volném čase věnuje malování, ve kterém našel svůj vlastní styl, kterému říká „digital akryl 332“. Jde o kombinaci digitálního tisku a akrylové malby. Podobně nezaměnitelný rukopis teď fanoušci vidí i v jeho stylu animací. Videoklip se tentokrát nese trochu v „Burtonovském“ duchu. „Je to takový domácí amatérský střih s prapodivnou vizualizací, takže tuším, že to moc lidí nekousne, ale u jeho vzniku jsem se alespoň já technologicky dost pobavil,“ popisuje sám Honza.

Vytvoř si vlastní potisk na trička, batohy či hrnečky.

Je to tak jednoduché! Navrhuj potisk jednoduše online!

Wohnouti se momentálně věnují letní koncertní sezóně. Kromě festivalů po celé ČR nebude chybět tentokrát ani pražská zastávka, která proběhne 15.6. v Ledárnách Bráník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *