Zahraniční hvězdy zahrají v ulicích Prahy

 

Duo Heymoonshaker, irská multiinstrumentalistka ROE, rapper Infidelix či londýnský busker Lewis Floyd Henry

Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 celkem 200 umělců na pěti hudebních scénách a více než 40 buskerpointech. Všechny vystoupení proběhnou zdarma ve veřejném prostoru hlavního města Prahy. Letošní ročník je poprvé výrazně rozšířen o zajímavá zahraniční jména: programu vévodí britské duo Heymoonshaker, experimentující s blues, beatboxem či dubstepem, irská multiinstrumentalistka ROE a slavný londýnský busker Lewis Floyd Henry, který je reinkarnací Jimiho Hendrixe. Mezi českými headlinery jsou Aneta Langerová, Indy & Wich + LA4 či James Cole. Celým programem letos návštěvníky provází maskovaný Uličník, který se ve veřejném prostoru objevuje už od začátku května, aby oživil ulice metropole. Program festivalu najdete na www.prahazijehudbou.cz nebo ve festivalové mobilní aplikaci.

Londýnské duo Heymoonshaker
Heymoonshaker je svérázné renomované duo z Londýna, spojující syrovou bluesovou kytaru a parádní zpěv Andy Balcona se špičkovým beatboxerem Davem Crowem. Výbušný mix, do něhož nezřídka přidávají i dubstep, je po buskerské cestě kolem světa dostal na velké festivalové stage a do pozice vyhledávaného jména. Jejich nejslavnější video z pouliční session má přes 16 milionů zhlédnutí! Mají za sebou EP Shakerism z roku 2013 a loni vydali své debutové album Noir. A letos z kraje dubna zveřejnili klip k singlu Feel Love. Na festivalu Praha Žije hudbou vystoupí v sobotu 9.6. ve 20:30 na hlavní scéně na Klárově.

Nejznámější londýnský busker Lewis Floyd Henry
Lewis Floyd Henry je londýnská buskerská superstar – jednočlenná kapela, známá celému Camdenu a proslulá na YouTube. Vizáží i projevem reinkarnovaný Jimi Hendrix s nevídanou lehkostí ovládá elektrickou kytaru, foukací harmoniku, looper, zpěv a navrch k tomu i dětskou minisadu bicích. V jeho vystoupeních najdete 60’s psychedelický groove, trochu Becka nebo Hanka Williamse III, ale především nezaměnitelně osobité pojetí klasických songů, i vlastní autorské skladby. Vystoupí v sobotu 9.6. v 19:00 na hlavní scéně na Klárově.

Rapper z Texasu Infidelix
Za pseudonymem Infidelix se skrývá původem americký buskerský rapový fenomén Bryan Rodecker. Jeho cesta začala před lety jednosměrnou letenkou z Texasu do Španělska se 100 dolary v kapse, pokračovala cestováním po Evropě s batužkem a finišovala v Berlíně, kde Infidelix současně žije a pravidelně uvádí kolemjdoucí svými vystoupeními v úžas. “Já jsem si nevybral Berlín, Berlín si vybral mě”, říká ke genezi svého působení Rodecker. Jeden z předních zástupců undergroundového a stále nezávislého rapu si podmaní i festival Praha Žije Hudbou a to v sobotu 9.6. v 17:30 na Klárově.

Irská multiinstrumentalistka ROE
Devatenáctiletá irská multiinstrumentalistka Roisin Donald, známější pod jménem ROE, se dostala do povědomí posluchačů už po pouhém roce své kariéry, když okouzlila pořadatele slavného festivalu Glastonbury natolik, že ji museli pozvat na svou BBC Introducing stage, představující největší vycházející talenty britských ostrovů. Sama svůj zvuk popisuje jako “nevrlý electro pop“. Její nasazení v kombinaci s hravým zvukem a mladickou přidrzlostí baví posluchače po celé Evropě. ROE vystoupí v sobotu 9.6. v 18.30 na Park Stage na Karlově náměstí.

Kompletní program striptýz Praha bude návštěvníkům k dispozici na webových stránkách a v aplikaci. Aplikace bude zdarma ke stažení ve verzích pro OS Android a iOS.

Zahájení festivalu s Cirk La Putyka začne 7. června na piazzettě Národního divadla
Festival Praha Žije Hudbou odstartuje ve čtvrtek 7. června 2018 v 18:30 na piazzettě Národního divadla speciálním vystoupením novocirkusového souboru Cirk La Putyka, které připravil exkluzivně pro festival Praha Žije Hudbou 2018 a nebude se jinde opakovat! Nabídne příchozím strhující podívanou plnou napětí i humoru na pomezí cirkusu a divadla, vzdušnou i pozemní akrobacii, žonglování, tanec a vysoké skoky za živého doprovodu tří hudebníků. Pro Cirk la Putyka to bude také jediné letošní vystoupení v pražských ulicích. Následovat bude v 19:10 performance oceňovaného dua Hand to Violin a v 19:20 vyrazí do ulic již tradiční Průvod za busking.

Praha Žije Hudbou 2018
Pořadatelem festivalu Praha Žije Hudbou je NerudnýFest.cz, jedna z nejvýznamnějších produkcí v Praze, která stojí mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem nebo Festivalem svobody a dalšími projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *