Xavier Rudd vyjíždí na turné a zastaví se i v Praze

 

Australský písničkář, multiinstrumentalista a bojovník za lidská práva Xavier Rudd přijede do Prahy s novou deskou „Storm Boy”. Představí ji 1. října v Paláci Akropolis.

Xavier Rudd, muzikant s australsko-nizozemskými kořeny, se začal věnovat hudbě již na konci devadesátých let. Do širšího povědomí se dostal v roce 2002 vydáním debutového alba „To Let” obsahujícího také píseň „The 12th Of September”, kterou napsal v reakci na teroristický útok na světové obchodní centrum 11. září 2001. Od té doby vydal osm studiových desek a stejný počet živých nahrávek.

Jako aktivista a bojovník za lidská práva a práva Aboriginců se ve své tvorbě těchto témat často dotýká, stejně tak jako námětů spirituality, lidskosti a životního prostředí. Po poslední desce z roku 2015 nyní přichází se singlem „Walk Away”, který je první ochutnávkou z chystaného devátého alba „Storm Boy”. S ním vyrazí v druhé polovině roku na světové turné a slibuje, že jeho fanoušci budou z koncertů nadšeni.

Vstupenky na pražské vystoupení jsou k dispozici na fource.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za 550,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *