Unbreakable Tour Europe 2017

 

Fanoušci australské kapely Parkway Drive mají zase o důvod k radosti víc! Nejenže se jejich oblíbenci příští rok vrátí do Čech s dosud největší produkcí bohatou na světelné i pyro efekty, ale navíc k nám nedorazí sami. Vedle dříve ohlášených Asking Alexandria si Parkway Drive k sobě nově přizvali ještě jednoho, neméně atraktivního, hosta – americkou formaci Stick To Your Guns! Trojice kapel se vystřídá 29.března na pódiu pražského Fora Karlín. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Skupina Stick To Your Guns se zformovala v Kalifornii v roce 2003 kolem Jesse Barnetta a jen o rok později už slavila první úspěch s EP nahrávkou Compassion Without Compromise. Vydání debutového alba For What It’s Worth zastihlo skupinu ještě na studiích a turné tak muselo počkat, až členové kapely školy dokončí. V roce 2008 byli Stick To Your Guns poprvé přizváni na vyhlášené Warped Tour, na kterém propagovali novinku z toho roku – desku Comes From The Heart. Do prestižní prodejní hitparády Billboard 200 se však zapsali „až“ o dva roky později s třetím studiovým albem The Hope Division a svoji první hudební cenu (Independent Music Award) získali za „nejlepší hardcore album“ roku 2012 za desku Diamond. Zatím posledním zářezem v jejich diskografii je nahrávka Disobedient, kterou vydali v roce 2015. Od premiéry na Warped Tour v roce 2007 se pod touto hlavičkou rozjeli po amerických koncertních pódiích již několikrát. Do Evropy, včetně Čech, je přivedla mj. i neméně vyhlášená šňůra Never Say Die Tour.

Stick To Your Guns večer 29.března 2017 ve Foru Karlín zahájí. Po nich převezme koncertní štafetu britská skupina Asking Alexandria, která se v srpnu letošního roku zastavila v Praze s novým albem The Black. V beznadějně vyprodaném Lucerna Baru se kapela českému publiku představila s novým zpěvákem Denisem Shaforostovem a stejně jako na desce i teď naživo dokázala, že jakkoliv může být odchod frontmana (notabene tak výrazné osobnosti jakou byl Danny Worsnop) těžký, rozhodně není nezvladatelný. A že pokud je i po tak důležité personální změně skupina schopna natočit tak výborné album, jakým je The Black, pak se nemusí o přízeň posluchačů či snad úbytek fanoušků bát.

Po Asking Alexandria už vezme pódium útokem hlavní hvězda večera – australští Parkway Drive, kteří svoji třináctiletou kariéru zdokumentovali na pěti studiových deskách, jednom minialbu, dvou DVD a dokonce v jedné knize, která mapuje dekádu jejich existence. Všechna jejich poslední čtyři alba bodovala v prodejním žebříčku ARIA v první desítce, včetně zatím poslední nahrávky Parkway Drive nesoucí název Ire, která se vyhoupla až na první příčku. Posledních deset let je kapela prakticky neustále na turné. V roce 2007 se stejně jako Stick To Your Guns prvně vydali na Warped Tour, které posléze absolvovali vícekrát a do Prahy je rovněž zavál putovní festival Never Say Die. Koncert Parkway Drive, Asking Alexandria a Stick To Your Guns pořádá NuCoast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *