The Black Queen zahrají v Praze

 

Americká elektronická kapela The Black Queen složená především z bývalých členů metalcoreových The Dillinger Escape Plan a Nine Inch Nails přijede poprvé do Prahy. Naživo je můžete slyšet 25. října v Chapeau Rouge. Vstupenky za 290 Kč jsou v prodeji právě teď na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

The Black Queen je electro projekt Grega Puciato. Frontmana The Dillinger Escape Plan a celkově velmi výrazné osobnosti na metalcorové scéně, o kterém časopis Rolling Stone napsal, že je jeden z nejlepších metalových frontmanů. Dalšími členy jsou Joshua Eustis, bývalý člen Nine Inch Nails nebo Telefon Tel Aviv a Steven Alexander, bývalý technik Nine Inch Nails i The Dillinger Escape Plan.

Kapela vznikla v roce 2015 a hned na počátku roku 2016 spatřilo světlo světa debutové album „Fever Daydream„, které bylo kritikou velmi dobře přijato. „Původně jsme si představovali, že ten projekt bude čistší a mnohem kytarovější, ale nějak se to zvrtlo a je z toho elektronika,“ vzpomíná Joshua Eustis. V hudbě převažují vlivy klasických osmdesátkových a devadesátkových electro kapel jako Depeche Mode, Massive Attack či právě Nine Inch Nails. Kapela si zakládá na vizuální stránce i formě. Deska i všechny singly vyšly pouze na vinylech či kazetách v počtu 233 kusů a proto jsou jen velmi těžko k sehnání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *