STELLARIS vydali debutové EP

 

V pátek 15.4.2022 vydala pražská formace STELL/\RIS jejich očekávané debutové EP Upside Down. Obsahuje celkem pět songů, a to tracky s názvem Echoes of the Past, k němuž kapela natočila ke konci loňského roku videoklip s Jáchymem Belcherem, Hell-0, který byl vydán s vizualizérem a následně k němu Nicol natočila one take vocal video, Vicious Circle a Reversal, které byly vydány v pátek s celým EP, a nakonec Scars, ke kterému byl natočen poslední videoklip a to za spolupráce s Rolla Productions. EP Upside Down vzniklo za spolupráce s Vojtou Pačesným, přičemž na skladbě Scars se podílel i Martin Zálešák a o koprodukci, mix a master tohoto songu se postaral Jonathan Dolese z Konkrete Studios.

Koncept celého EP, respektive jeho textů, se nese v duchu pocitů, emocí a okolností, které obrací lidem jejich životy vzhůru nohama (proto Upside Down). Jde například o smrt někoho blízkého, což je motivem skladby Scars, nebo o úzkosti či deprese, o kterých je text songu Vicious Circle. Po hudební stránce kapela otevřela novou kapitolu svého působení na scéně. Moderní zvuk a produkce, těžké riffy, nasypané bicí a brutální screamy a andělské čisté vokály frontwoman Nicol – to vše najdete na debutovém EP Upside Down. Kapela ve dvou singlech překvapila své fanoušky, když se v Hell-0 dočkali pouze screamů a growlů, zatímco v singlu Scars kapela vsadila pouze na čisté vokály a vytvořila tak první pomalý song. Reakce na oba singly byly naprosto skvělé, takže se v budoucnu můžeme určitě těšit na obdobné věci.

BIO: STELL/\RIS je pražská metalová kapela, která vznikla v roce 2019 a jejíž hudba je ovlivněná metalcorovými kořeny. Tahle čtyřčlenná sestava tvoří hudbu založenou na moderních kytarách, intenzivních groovech a rozmanitých vokálech frontwoman Nicol. V roce 2020 kapela vydala jejich první single „Find Your Course“, který okamžitě získal pozornost jak v Česku, tak i v zahraničí. V létě 2021 kapela vystoupila na jednom z předních českých metalových festivalů Fajtfest. Nyní STELL/\RIS otevřela novou etapu svého působení na scéně, a to s vydáním debutového EP Upside Down, které vyšlo 15.4.2022. Hlavním cílem STELL/\RIS je vytváření kvalitní a originální produkce, která spolu s extatickou energií na podiu strhává všechny na koncertech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *