Russian Circles se představí v Brně a Praze

 

Ve světě Russian Circles panuje pevný řád a dokonalá souhra, podobně jako tomu bývalo v případě legendární sovětské první pětky, jejíž bruslařské veletoče před brankami soupeřů chicagskému triu učarovali natolik, že si jejich obraz vetkli rovnou do názvu. Russian Circles se vracejí, Brian Cook, Mike Sullivan a Dave Turncrantz se v ČR objevují pravidelně a rádi a na koncertech v Brně a Praze představí srpnové album Guidance. Jako předvoj vystoupí americká cellistka Helen Money, která také představí novou nahrávku Become Zero.

Chicagskou trojici Russian Circles není jistě nutné sáhodlouze představovat. Dlouhé instrumentální kompozice hrající si s příběhy psanými rafinovanými kytarovými riffy a gradující rytmikou. Řemeslná dovednost dotažená do maxima. Po sérii pražských koncertů se můžeme těšit i na podzimní brněnskou premiéru odehrávající se v prostorách Kabinetu Múz a to ve středu 9. listopadu. Pražská zastávka je naplánována na neděli 20. listopadu. V srpnu triu vyšla u vydavatelství Sargent House (Chelsea Wolfe, Wovenhand, Deafheaven…) v pořadí již šestá deska nazvaná Guidance, tentokrát produkována Kurtem Ballouem (Converge).

Vášeň a emoce tlumočené pozoruhodnou čelistkou Alison Chesley (aka Helen Money) je známá ze společných turné s k Mono, Shellac, Neurosis, Sleep a další. Čtvrtá deska Become Zero vyšla v září na respektovaném vydavatelství Thrill Jockey (domov Tortoise, The Body nebo Matmos). Alison si na něm ke spolupráci přizvala hudebníky z kapel Neurosis, Sleep a Rachel’s. Nezaměnitelný rukopis Alison Chesley najdeme také na nahrávkách Mono, Anthrax či Jarboe, stejně tak jako na albu Geneva od Russian Circles.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *