Relaxační hudba s meditativním účinkem

 

Relaxační hudba je určena všem kdo hledají pocit uvolnění a zklidnění v dnešní uspěchané době. Poslech relaxační hudby je výborný způsob, jak uvolnit své tělo a mysl. Relaxační hudba může též  sloužit jako zvuková kulisa pro lepší koncentraci a regeneraci. Ovlivňuje tělo i ducha, umí vniknout do každého koutku mysli a najít si cestu do našeho srdce.

Relaxační hudba dokáže změnit náladu, dodat energii ale i uklidnit mysl a připravit ji ke spánku. Stejně tak může být nápomocná i při léčení různých fyzických obtíží. Muzikoterapie, jak se léčba hudbou nazývá, ovlivňuje zejména psychiku člověka a jeho vegetativní funkce jako srdeční rytmus, krevní tlak, dýchání, svalový tonus, motoriku nebo termoregulaci. Používá se ke zmírnění bolesti, úzkosti, strachu. Může být nápomocná při léčbě závislostí, autismu, komunikačních problémů nebo neuróz. Díky svému širokému zaměření spolupracuje muzikoterapie s mnoha dalšími obory. Mezi hlavní patří hudební pedagogika, speciální pedagogika, sociální pedagogika, psychoterapie a medicína.

Využívání hudby k léčivým účinkům není žádnou převratnou novinkou. Se silou melodií pracovali již naši dávní předkové. V každém koutě světa a u každého národa existovaly lidové písně a tamější hudební nástroje. Hudba je například podle starých Číňanů darem z nebes, jenž pochází z harmonie vesmíru a na člověka má neoddiskutovatelný vliv. Hudba nás dokáže přenést do světa relaxace, fantazie i zábavy. Každému z nás je pochopitelně příjemný jiný druh hudby, proto jsme se rozhodli, že do našeho výběru zahrneme co nejširší hudební škálu zahrnující jak čistě instrumentální nahrávky, tak nahrávky ambientní nebo jejich kombinace.


One thought on “Relaxační hudba s meditativním účinkem

  1. Pingback: The.Switch zakopali zpěváka v novém klipu do hrobu | hudebniakce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *