Radio Wave Stimul Festival

 

Další edice Radio Wave Stimul Festivalu se uskuteční v pátek 9. listopadu ve smíchovské MeetFactory. Na podzimním vydání se představí britská producentská hvězda Daniel Avery, manchesterská dvojice Space Afrika a dva zástupci české elektronické scény – HRTL se svým novým pojetím live setu a výrazná osobnost klubové hudby dMIT.RY.

Po pěti letech od vydání dlouhohrajícího debutu se letos britský producent Daniel Avery postaral o jednu z nejlepších elektronických desek. „Songs For Alpha“ je atmosferická nahrávka pro milovníky warpovského IDM, prorůstání ambientu do hypnotické klubové elektroniky i pro fanoušky minimalistického techna. Podobně eklektický jako na desce je samozřejmě Daniel Avery i při DJských setech – dokáže zkombinovat staré tracky od Daft Punk s aktuálním temným technem z Berlína nebo euforicky kyselinovým IDM.

Manchesterská dvojice Space Afrika debutovala v roce 2014 kazetou „Above The Concrete / Below The Concrete“, letos ale definitivně prorazila mezi jména, o kterých se na techno scéně mluví nejvíc. Zvuk debutového alba „Somewhere Decent To Live“ osciluje mezi atmosferickým technem, těžkotonážním dubem a éterickým ambientem.

Zásadní postava současné české taneční hudby, DJ a organizátor klubových akcí dMIT.RY, už se na scéně pohybuje přes jedenáct let. Před pěti lety založil vlastní label Neo Violence, kde digitálně i na vinylu vydává vlastní hudební objevy ze všech koutů světa. Na starosti má i booking v pražském Groove baru, jeho vlastní sety zase nejčastěji uslyšíte v klubu Cross v rámci sérií Mutations. Pravidelně vysílá na pražském Radiu Punctum nebo pařížském Rinse France.

Loňský finalista exportní soutěže Radia Wave Czeching a jeden z nejoceňovanějších českých elektronických producentů Leoš Hort aka HRTL (na snímku) loni přichystal desku „Yellow Mellow“, která vyšla u brněnských Nona Records. Minimálně stejně zásadní jako desky jsou ale u Horta živá vystoupení, díky kterým se vypracoval v jednoho z nejžádanějších českých hudebníků současnosti. Jeho improvizované sety plné zvuku modulárních syntezátorů často slýchávají i fanoušci v zahraničí. Pro Stimul Festival teď HRTL připravil pražskou premiéru svého nového živého setu. Nejlevnější vstupenky za 350 Kč seženete v předprodeji přes GoOut.cz nebo přímo v MeetFactory. Na místě budou stát 450 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *