Podzimní turné F.O.B.

 

AND FOES HAVE BECOME OUR MASTERS – Autumn Tour 2016 dvou táborských kapel – F.O.B.PROCRASTINATION se ponese ve znamení moderního metalu! Turné postavené na účasti dvou táborských kapel, které mají více společného, než pouhé město původu. Na dvou postech se v kapelách hned potkávají kytarista Toury a bubeník Filip. Vazby jsou tedy více než jasné. Je třeba tedy blíže představit jen každou kapelu zvlášť.

Táborské deathcorové komando F.O.B. jistě není třeba nějak zvlášť představovat, vzhledem k tomu, že brázdí české metalové vody již přes 20 let. Od předposledního alba Reap What You Sow uběhly téměř čtyři roky a tak loni o sobě tato mlátička dala vědět znovu, a to prostřednictvím již šestého zářezu do kapelní diskografie nesoucí název …And Foes Have Become Our Masters. Šesté řadové album F.O.B. je zároveň třetím kouskem kapely vydaném u METALGATE labelu. Nese název …And Foes Have Become Our Masters a obsahuje 10 řekněme „lyrických balad“ v typickém F.O.B. stylu, včetně skladby Debts of Imperfection, kterou kapela vypustila do světa jako svůj videoklip. Na ploše alba vás čeká hudební smršť typická pro F.O.B. a kombinace výrazných kytarových riffů, strojového tempa bicích, melodických vyhrávek nebo Márův nezaměnitelný zpěv, který opět výrazově alternuje mezi growlem a čistým vokálem. Z hudebního hlediska je tu nicméně jedna podstatná novinka v tom smyslu, že oproti minulým deskám zde dostávají daleko větší prostor death metalové postupy a kompozice, čímž F.O.B. rozehrávají určitý návrat ke kořenům a dávají tak vzpomenout na svoji ranější tvorbu z dob Follow The Instructions a Default. Fanoušci pozdější tvorby F.O.B. si rozhodně nemusejí zoufat, jelikož moderní metalové vlivy, které jsou součástí kapelního repertoáru od dob The Dice, zůstaly i nadále zachovány. A promítnou se nejvíce do připravovaného koncertního setu. Na řadu se též dostanou songy, které naživo ještě nezazněly a ve spojení se zástupci starších desek se můžete těšit na vyvážený mix. Táborská death-metal-corová formace F.O.B. je aktivní na české metalové scéně již od roku 1995. Během své 20tileté historie prodělala tato formace podstatný hudební vývoj od  thrash-death-doomových začátků , přes schizo blast metalovou éru, po death-metal-corovou přítomnost. Za dobu svého působení mají F.O.B. na svém kontě šest studiových alb, bezpočet odehraných koncertů v klubech a na festivalech jak v ČR, tak v zahraničí. Za zmínku určitě stojí i pořádání kultovního festivalu Žižkův vraždící palcát.

PROCRASTINATION je česká grunge metalová skupina, která vznikla na ose Milevsko, Tábor, Bechyně v roce 2011 jako vedlejší projekt různých žánrových celků. Původními členy jsou zpěvák a kytarista Michal Haggim Klimeš, kytarista Tomáš Tourek, baskytarista Zdeněk Kabíček a bubeník Filip Ambrož. V roce 2014 kapela vydává svoje první studiové album Rooster, kde dokáže být jak nekompromisně metalově přímočará, tak i poněkud citlivě a něžně naladěná a protkána polyrytmickými celky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *