Orphaned Land v Praze

 

Palestinský chlapec ovázaný pásem s dynamitovou náloží stojí uprostřed rušné Tel Avivské ulice. Bezpečnostní jednotky izraelské policie se chystají mladého atentátníka zastřelit, důvodem proč to ještě neudělali je věk terroristy. Z davu přihlížejících najednou vystoupí nečekaně postava muže, kterého překvapené masy identifikují jako Korbi Farhiho, zpěváka ORPHANED LAND. Pohladí něžně chlapce po tváři, poklekne k němu a tiše k němu promlouvá, oba pláčou… …důstojník zásahové jednotky dává nepatrný povel a policisté sklápí zbraně.

Izraelské ORPHANED LAND jste rozhodně nemohli minout, k tomu je předurčuje nejen pro metal netradiční země původu, ale i originální pojetí jejich hudby. Vznik kapely se datuje do roku 1992, i když pod jiným jménem spolu hráli už nějaký ten pátek předtím. Původní doom metal s prvky izraelského folkloru, který běhěm let přerostl do progresivnější podoby dokázal vždy učarovat a podmanit si fanoušky, kteří nejdou po stylu, ale vyzobávají si to nejlepší a nejoriginálnější co rozvětvená metalová scéna může nabídnout. Po skvělých deskách Mabool – The Story Of The Three Sons Of Seven nebo The Never Ending Way Of ORwarriOR následoval zasloužený úspěch a například i vydařené společné turné s Paradise Lost. Dnes už jezdí ORPHANED LAND jako headlineři a do Prahy si přivezou spřátelené kapely ze všech koutů Světa.

VOODOO KUNGFU představují metalovou scénu z nejlidnatější země Světa, z Číny. Folkové experimenty a asijský duch splynul v jejich podání plynule s těmi nejtvrdšími metalovými riffy. Tradiční popěvky se střídají s hrdelními řevy, mix world music a heavy metalu.

Symfoničtí orchestrální IMPERIAL AGE z nekonečných zamrzlých ruských plání nám přivezou pocit, že nemáme šanci přežít jako jednotlivci, ale musíme splynout v jeden celek, jen tak máme šanci ubránit se velkému šedému vlku, útočícímu z tajgy. Na kontě mají tito rusové dvě desky.

Z Jižní Ameriky, konkrétně z Chile se připojí k turné progresivní CRISALIDA. Španělské texty a emotivní přednes zpěvačky slibují zážitek, pro který se vyplatí dorazit do klubu již na začátek koncertu. Zatím poslední studiové album Terra Ancestral propašovali do Evropy v roce 2015.

Blízký východ, Dálný východ, Evropa, Jižní Amerika. Nezáleží odkuď jste, nehledejte věci, které Vás rozdělují, ale ty, které Vás spojují! To je jasné poselství ORPHANED LAND. Koncert se uskuteční 10. listopadu 2016 v pražském klubu Nová Chmelnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *