Lenny slaví narozeniny alba Hearts

 

Zpěvačka Lenny oslavuje výročí vydání svého debutového alba Hearts, kterým pronikla mezi velká domácí i zahraniční hudební jména. Jako dárek a poděkování fanouškům Lenny připravila reedici a exkluzivní zpěvník, kde se můžeme těšit na písně jako Standing at the Corner of Your Heart, Bones nebo megahit Hell.o, jež uslyšíme v novém kabátě. „Jelikož letos slavíme pět let od vydání, vymysleli jsme, že celý koncept bude reedice tohoto alba dohromady se zpěvníkem – můj vlastni songbook!“ raduje se zpěvačka a dodává, že celou tuto narozeninovou edici pro své fanoušky vlastnoručně podepsala. Další překvapení, se kterým Lenny přichází, je akustická verze jejího nejnovějšího singlu Overdosed, k němuž natočila romantický videoklip. Oblékla v něm dechberoucí šaty od české návrhářky Vandy Jandy, zasedla ke klavíru a při západu slunce zazpívala o tom, že je omámená láskou.

„Nějaký čas od vydání alba Hearts jsem začala přemýšlet o vydání zpěvníku. Lidi mi stále psali, kde můžou sehnat noty a texty k písničkám, že by si rádi zahráli třeba Hell.o a nevědí, jak na to. Nechala jsem tedy připravit notové zápisy, ale ke vzniku zpěvníku tehdy bylo ještě daleko,“ popsala zárodek nápadu Lenny. Vizuál celého zpěvníku pak svěřila grafikovi z Itálie, který má na svědomí i album Hearts. Konečnou stylovou podobu tak songbooku vdechnul Gianluca Militello.

Kromě skladeb z cenami ověnčeného alba Hearts budou ve zpěvníku jako bonus úpravy písní z předchozích dvou EP All My Love a Fighter.

Akustickou verzi nejnovějšího singlu Overdosed se Lenny rozhodla nahrát krátce po vydání oficiálního videoklipu, který spatřil svět 17. června. „Sama moc ráda poslouchám akustické úpravy písniček svých oblíbených interpretů. Chtěla jsem, aby lidi nezapomínali, že i když mám rockovou duši, pořád jsem a vždycky budu ta holka za pianem. Myslím, že klip i písnička vyzařují hodně osobní kouzlo a bezesporu je to i přístupem a týmem, který jsem zvolila. Celé ztvárnění jsme vymýšleli doma u Marcela Procházky a jeho ženy Lindy, která pak klip natáčela. Myslím, že bez nich dvou by klip rozhodně postrádal ten ‚osobní touch‘,“ říká Lenny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *