Lenny přichází s novým albem, klipem a tour

 

Lenny je česká zpěvačka, skladatelka, hudebnice, textařka a jediná dcera folkové zpěvačky Lenky Filipové. Na tuzemskou hudební scénu vlétla doslova jako uragán. Po úspěchu v americké mezinárodní písničkářské soutěži International songwriting competition (se se svou skladbou You’re My Everything dostala až do semifinále) podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím a 24. června 2013 vydala své první EP pojmenované stejně jako první singl z desky All My Love. Aby toho nebylo málo, tak 6. prosince 2013 vydává Lenny své druhé EP s názvem Fighter, které obsahuje celkem pět skladeb, z nichž dvě jsou coververze. Plodný rok zakončila získáním hudební ceny Anděl za objev roku.

Letos Lenny úspěšně odpromovala s titulem bakalář na londýnské univerzitě, kde studovala obor songwriting. A 9. září konečně vydá dlouho očekávanou debutová desku Hearts, se kterou vyráží na stejnojmenné turné. To vypukne 30. září ve Vratislavicích na Liberecku a vyvrcholí 30. října v pražském Lucerna Music Baru. Pro koncepci pódia Lenny oslovila jednoho z našich nejlepších designerů Martina Hrušku, který spolupracuje s kapelou Lucie či nově připravoval podium například pro Madonnu.

lenny_hearts_tour_2016

Novinka Hearts obsahuje 11 skladeb rozmanitých stylů, od sólové klavírní písně po skladby s rockovým nádechem. „Jako bonus jsme na album zařadili skladbu Hladina, která je vyústěním mé spolupráce s raperem Pauliem Garandem. Moc si jí vážím, protože mi přinesla úplně jinou skupinu příznivců.“ říká Lenny.

Na desce naleznete také píseň Lover, kterou Lenny složila společně se svou spolužačkou Italkou Federicou Giallombardo při studiích v Londýně. A je to poslední song v pořadí, který se dočkal i videoklipu. O režii se Tomáš Kasal, který s Lenny spolupracoval již na klipu Hell.o, jež bude brzy nasazena i do playlistu italských rádií.

One thought on “Lenny přichází s novým albem, klipem a tour

  1. Pingback: Nouvelle Prague představuje kompletní program | hudebniakce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *