Floex míří na Expo do Dubaje a chystá křest

 

Multiinstrumentalista a skladatel Floex pokřtí 25. dubna v pražské MeetFactory své soundtracky Papetura a Je Suis Karl. Obě alba vyšla v loňském roce u Minority Records, pandemie ale jejich uvedení na pódiu posunula až na letošní jaro. Ještě předtím bude Floex reprezentovat Českou republiku během českého národního dne na EXPO 2020 v Dubaji.

Národní den České republiky bude vyvrcholením desítek doprovodných programů, které národní pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji od loňského října do letošního března připravil. Floex odehraje na EXPO koncert se svou kapelou, ve které bubnuje zhmotněný hlavní hrdina hry Machinarium herního studia Amanita Design – Robot Josef. Ostatně i samotní vývojáři z Amanity svou práci v rámci českého pavilonu odprezentují.

U příležitosti dubnových křtů se Floex rozhodl využít příležitosti a aranžemi pro smyčce, dechy a vibrafon ozvláštnit první část chystaného koncertu. V druhé části koncertu vystoupí Floex se svou kapelou, včetně Never Sol, Jakuba Tenglera a oblíbeného bubnujícího robota Josefa. Ten je od roku 2019, kdy bylo vydáno album Machinarium Remixed oslavující 10 let od vydání kultovní hry Machinarium (Amanita Design), již nepostradatelnou součástí týmu.

“Koncert v Meetfactory je pro nás hodně důležitý, protože jsme od korona krize neměli možnost představit celý nový formát koncertu, kdy kombinujeme našeho robotického bubeníka Josefa s živými bicími. Celý set jsme taky docela zásadním způsobem posunuli a vlastně se poslední část koncertu, kde hrajeme výběr mých remixů, pomalu zvrhává spíš do takového tanečního setu. To nás teď dost baví.“” říká Floex.

Adventura Papetura ze studia Petums se těší přízni hráčů i kritiků, v recenzích je vždy zmiňována Floexova hudba podtrhující křehkost a čistotu. Využil k tomu hlavně zvuků piana a smyčců. Papetura sesbírala hned několik mezinárodních prestižních ocenění jako Pixel Awards nebo CEEGA ’21, soundtrack pak získal cenu Best Audio Pixel Awards Europe 2021.

Politický thriller Je Suis Karl režiséra Christiana Schwochowa (Koruna, Mnichov aj.) se po uvedení na festivalu Berlinale 2021 dočkal v lednu také uvedení do českých kin. Jeho soundtrack je založen na fúzi temného, destruovaného, špinavého soundu se symfonickým orchestrem. Na soundtracku spolupracoval Floex s britským kolegou, skladatelem a pianistou Tomem Hodgem a bylo to právě s Hodgem, kdy Floex v MeetFactory vystoupil naposled. Dvojice křtila desku A Portrait of John Doe, která následně získala ocenění Anděl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *