Eyes Set to Kill se vrací do Prahy

 

Eyes Set to Kill se měli ukázat na Rock for People 2022, ale bohužel to nevyšlo. Ovšem Rock for People to nenechal být a zařídil náhradu v podobě pražského koncertu v pražském Café V lese, a to 28. Března 2023. Kapela měla svoji premiéru v Praze a Brně už dvanáct let nazpět, následně se ještě několikrát v Praze ukázali v průběhu let, nicméně od posledního koncertu uběhly čtyři roky.

Kapela vznikla už v roce 2003. Založena sestrami Rodriguezovými, hlavní kytaristkou Alexiou a baskytaristkou Anissou. Zajímavým faktem je to, že kapela dlouho a často měnila své členy. I přes divoké změny členů – vystřídalo se jich dokonce 17 – jsou Eyes Set to Kill americkou metalcorovou stálicí, která má na kontě šest studiových alb, dvě EPs a devatenáct singlů. Se svou deskou The World Outside se dočkali širokého uznání hudebních kritiků a objevili se na obálce USA Today na seznamu “Sto kapel, které byste měli znát”.

Kapela pro support nešla daleko. Vybrali si rakouskou kapelu Psycho Village. Ta byla založena v roce 2009 zpěvákem a kytaristou Danielem Kremsnerem, když mu bylo patnáct let. O tři roky později kapela zahájila spolupráci s producentem Gwenaelem Dammanem (známým ze spolupráce s Avril Lavigne). Ve stejném roce kapela absolvovala turné po Rakousku a zahájila produkci svého prvního singlu „It’s Okay“. Své první EP Selfmade Fairytale – Part 1 vydali v roce 2014 a album Unstoppable v roce 2020.

Eyes Set to Kill

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *