Dub FX přiveze nový materiál z chystané desky

 

Australský hudebník a performer Dub FX přiveze čestvé singly z připravované desky nejprve 13. listopadu do pražské Lucerny a následně o týden později se představí 20. listopadu také v brněnské Flédě. Tvůrce, který si při svých one-man show vystačí jen s ústy a několika elektronickými krabičkami je ztělesněním hudební nezávislosti. Od baťůžkářského způsobu cestování a vystupování po celém světě až po vydávání na vlastním labelu jde Dub FX svou vlastní cestou. Jeho nakažlivě pozitivní vystoupení doplní dlouholetý parťák, saxofonista Mr Woodnote.

V roce 2006 se rodák z Melbourne Benjamin Stanford vydal do Evropy s prostým plánem – bydlet v dodávce, procestovat svět a hrát na ulici. Momentálně Dub FX vystupuje na evropských festivalech. Dub FX zatím prodal přes sto tisíc desek a koncertoval na největších festivalech. V současnosti má přes 150 milionů zhlédnutí na YouTube a 600 000 fanoušků na Facebooku. Všechno naprosto nezávisle.

„Mým plánem nebylo získat slávu, jen cestovat a najít inspiraci. Rád míchám všechny žánry – jazz, reggae, hip hop, sambu, drum’n’bass, dubstep. Prostě jak to v ten moment cítím, a to je ta krása toho, co dělám.”

Jediný člověk tvoří všechny zvuky – svým hlasem, FX pedálem a loopy.

„Hodně dávno jsem se rozhodl, že chci, aby si mě lidé pamatovali jako někoho, kdo světu dává nějaké hodnoty, a já to mohu udělat tak, že je inspiruji svými texty, i když se to nemusí zdát příliš populární.”

Dub FX koncem roku 2016 nezávisle vydal třetí studiové album „Thinking Clear” na svém labelu CONVOY v partnerství s německým labelem Membran. Nahrál jej ve vlastním studiu Treetop Studios. V červenci 2017 se Dub FX na novém singlu „Listening” vrací ke kořenům. Syrovým dubem a reggae ovlivněná skladba ho sune zpátky k jeho původním vlivům. Dub FX také produkoval osmiskladbovou nahrávku původní hudby a poezie pro svou partnerku Sahidu. K poslechu je na radi.al/RadiantStar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *