Deaf Heart se opět hlásí o slovo

 

Kapela Deaf Heart na sebe upozornila hned svým debutovým singlem Blood a následně deskou Soft Heart Attack, oba počiny se postaraly o nominace v kategorii objev roku v několika hudebních cenách. Nyní skupina v čele s charismatickým zpěvákem Thomasem Lichtagem přichází s novinkou Be Gone jako první ochutnávkou z nové desky „Curse of The Sophomore Album“, která vyjde 25. února 2022.

Deaf Heart nezklamali, navenek popové skladbě Be Gone s jemnou a sexy melodií dodali text plný cynismu a drzosti. Za hudbou tentokrát kromě Thomase a kytaristy Michaela Váchy stojí i známý hudební producent a taktéž kytarista Lukáš Chromek. „S novým singlem přicházíme přesně po roce a je v tom trochu ironie, že namísto ‚Hello, we´re back‘, otvíráme s Be Gone,“ říká kytarista Michael. „Song je opět o ukončení vztahu. O tom, že si přeješ, aby někdo, kdo pro Tebe znamenal celej svět, prostě zmizel. Nicméně jsem reflektoval obě strany rozbitého vztahu,“ přibližuje téma písničky Thomas, který napsal text.

Videoklip zrcadlí text skladby. Nakonec ale vždy přijde katarze, kdy se vše zlomí a člověk nad vším mávne rukou. Až pak přijde úleva. Natáčení se ujal režisér a scenárista Richard Stiebler, který se běžně pohybuje ve světě reklamy. „Kluky jsem vlastně oslovil já, protože jsem si potřeboval odpočinout od komerčních projektů a chtěl jsem natočit něco více kreativního. Shodou okolností mě na Spotify zaujali právě Deaf Heart, a když jsem zjistil, že jsou to Češi, rozhodl jsem se s nimi spojit,“ komentuje spolupráci sám režisér.

Dvoudenní natáčení probíhalo v prosinci a kapela si evidentně vybrala ty nejlepší podmínky: „V den natáčení jsem ráno kouknul z okna a všude bylo několik čísel sněhu, ideální na trávení víkendu venku. Myslel jsem, že vše zrušíme, ale hecli jsme se, a o to víc máme z výsledku radost,“ dodává kytarista Michael.

K druhé řadové desce vyrazí Deaf Heart na turné společně s kapelou The Silver Spoons. Tour nazvané Rock´n´roll strikes back startuje už 3. března v Ostravě a nabídne celkem osm klubových koncertů. Poslední zastávkou bude klub Roxy v Praze, kde proběhne dvojitý křest. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Goout.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *