Bullet for My Valentine s Jinjer a Atreyu ve Foru Karlín

 

Už 9. února Prahu znovu navštíví velšský metalcorový kvartet Bullet For My Valentine. Doprovodí je ukrajinská female-fronted banda Jinjer a kalifornští Atreyu.

Bullet for My Valentine

Bullet For My Valentine si na prodejnost nosičů ani nezájem fanoušků nemohou stěžovat. S dnes už předposlední úspěšnou deskou se přesunuli do arén a odjeli ty největší koncerty. „Novou“ deskou „Bullet For My Valentine“ se kapela na fanoušky vrhla jak hladová hyena a aktuálním materiálem se chystá rozdupat návštěvnky Fóra Karlín do země.

Jako velmi speciální hosté na koncertě vystoupí ukrajinští Jinjer a Američané Atreyu! Jinjer jsou díky neúnavné práci, nepřetržitému koncertování a kritikou oceňovaným nahrávkám bezpochyby jednou z nejzajímavějších kapel moderního metalu posledních let. I přesto, že kapela v čele s „andělem s ďáblem v těle“ Tatianou Shmayluk na pódiích tráví prakticky veškerý čas, dokáže se hudebně posouvat a vyvíjet, čehož důkazem je i aktuální deska „Wallflowers“.

Atreyu, pojmenovaní podle hlavní postavy z fantasy Nekonečný příběh, vznikli v jižní Kalifornii během rap-metalové exploze na přelomu století. Svůj hardcore na začátku nabourali kytarami a vokálem, jež jejich materiálu dodával výrazný metalcore nádech, ke kterému se nakonec svým současným post-hardcore výrazem a melodikou opravdu posunuli. Jako poslední na kontě po změně zpěváků mají výtečné album „Baptize“ (2021).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *